Hayvan Sağlığı - Letgen Bio Skip to content

Hayvan Sağlığı

Letgen Biyoteknoloji olarak Türkiye genelinde yoğun olarak diagnostik ve araştırma alanlarındaki moleküler biyoloji laboratuvarlarının hizmet ve ürün tedarikçiliğini yapmakta olan bir firmayız . Uluslararası partnerleri ile laboratuvar ve araştırmacıların tedarikçisi olmasının ötesinde Biyoteknolojinin pek çok alanına dokunarak Ar – Ge projeleri yürütmekteyiz.

Hayvan sağlığı alanında da serolojik çalışmalarda ve moleküler biyoloji alanında birçok devlet kurumlarına, enstitülerine, özel sektör laboratuvarlarına tedarik ve hizmet desteği vermekteyiz. Özellikle seroloji dalında IDVET markasının distribütörlüğünü gerçekleştirmekteyiz.

Bilindiği üzere IDVET 2004 yılında kurulmuş ve o tarihten beri çok hızlı bir büyüme ile yoluna devam eden, tanı yöntemleri konusunda uzmanlaşmış 80’den fazla ülkeye ihracat yapan, tüm dünyaca onaylanmış ve güvenilen bir marka olarak faaliyet gösteren bir firmadır. ELISA test kitleri konusunda olan tecrübe ve faaliyetleri ile sektörde lider markalardandır.

Moleküler biyoloji dalında uzun yıllardır çalışmalar yapan uzman ekibimizin bize verdiği tecrübe ile yine bu dalda ROCHE, Microsynthe, Norgen Biotek, Grisp gibi firmalarla sürdürdüğümüz temsilcilik ve partnerliklerimizin bize verdiği güç ile başarılı çalışmalara imza atmaktayız.          

Moleküler biyoloji laboratuvarları kurulumu ve cihaz tedariki olarak da  hizmetler sunmaktayız. Özellikle Roche LightCycler® 480 ve MagNA Pure Sistemleri ile cihaz ekipman seviyesinde çok sayıda tedarik ve hizmet çözümleri gerçekleştirdik.

Etkin tedarik ve hizmet gücümüz sayesinde hızlı ve anında çözümlerimiz ile her zaman bilimsel çalışmalarında hocalarımızın,  kurum ve özel sektör laboratuvarlarının hizmetindeyiz.

 • In vitro diagnostik Elisa kitleri (IDVET)
 • In vitro diagnostik PCR kitleri (IDVET)
 • DNA ve RNA izolasyon kitleri (Roche)
 • DNA ve RNA otomatik izolasyon sistemleri (Roche – MagnaPure)
 • Primer probe dizaynı ve sentezi (Tibmolbiol & Microsynth)
 • Probe Master Mix (Roche)
 • One step Probe Master Mix (Grisp)
 • Real Time PCR cihazı (LightCycler – Roche)
 • Laboratuvar ekipmanları
 • Plastik sarflar – multiwell plate, pipet ucu, santrifüj tüpü
 • Sanger sekans hizmeti
 • NGS

AMPLICON

AMPLICON, biyoteknoloji endüstrisinden modern bir şirkettir. 2014 yılının başından beri faaliyet göstermektedir. Genel merkez ve laboratuvarları Wroclaw Teknoloji Parkında bulunmaktadır.

Genetik çalışmalarını tıpta, veterinerlikte ve gıda üretimi ve ilaç gibi sektörlerde kullanımı açısından analiz çalışmaları yapmaktadırlar. Özellikle, DNA dizisinde saklanan verileri kullanarak teşhis testleri ve araştırma yöntemleri geliştirme konusunda uzman bir firma.

Çalışmaları, insan ve hayvanların yaşamı ve sağlığı için tehlikeli olan mikroorganizmaların tanımlanmasına yönelik kitleri içerir. Ayrıca çeşitli kökenlere sahip materyallerde (keneler, hücre dizileri, gıda, farmasötik ürünler vb.) patojenik mikroorganizmaları tespit eden kitleri mevcuttur.

Genetik yatkınlık testi hizmetleri de sunmaktadırlar.. Müşterilerin  gıdaya olan yatkınlıklarını (çölyak hastalığı, laktoz intoleransı testleri; folik asit ve kafein metabolizması oranını belirleyen testler) ve spor yatkınlıklarını (hız ve dayanıklılık) belirleyen test kiti hizmetleri mevcut.

Genetiği değiştirilmiş GDO bitki çeşitlerini tespit etmek için teşhis kitleri de geliştirilmiş durumda. Müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt olarak, şu anda daha ileri teşhis testlerinin (bulaşıcı ve genetik hastalıklar) hazırlanması üzerinde çalışıyorlar.